Tootekood: B72214S0300K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72214S0300K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 1000A; 9J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 4.4mm, 16.5mm
Max. operating voltage 30V AC, 38V DC
Diameter 15.5mm, 16.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 47V