Tootekood: B72214S0461K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72214S0461K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 460VAC; 615VDC; 750V; 4500A; 100J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 16.5mm, 6.4mm
Max. operating voltage 460V AC, 615V DC
Diameter 16.5mm, 15.5mm
Leads dimensions Ø0.8x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 750V