Tootekood: B72214S0500K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72214S0500K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 50VAC; 65VDC; 82V; 4500A; 15J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 16.5mm
Max. operating voltage 50V AC, 65V DC
Diameter 16.5mm
Leads dimensions Ø0.8x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 82V