Tootekood: B72214S0600K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72214S0600K101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 60VAC; 85VDC; 100V; 4500A; 17J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 7.5mm
Height 4mm, 16.5mm
Max. operating voltage 60V AC, 85V DC
Diameter 15.5mm, 16.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 100V