Tootekood: B72220S0300K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72220S0300K101
  • Terminal pitch
  • Height
  • Energy 2 ms
  • Varistor max current 8/20µs
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 2000A; 26J; -40÷105°C
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 10mm
Height 4.9mm
Max. operating voltage 30V AC, 38V DC
Diameter 21.5mm, 22.5mm
Leads dimensions Ø1x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 47V