Tootekood: B72220S0950K101
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B72220S0950K101
  • Energy 2 ms
  • Varistor max current 8/20µs
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 95VAC; 125VDC; 150V; 6500A; 50J
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Terminal pitch 10mm
Max. operating voltage 95V AC, 125V DC
Diameter 22.5mm
Leads dimensions Ø1x30mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 150V