High Frequency Inductor, B78108S BC Series, 47 µH, 450 mA, 1.1 ohm, ± 5%, 7.5 MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B78108S1473J000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B78108S1473J000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, B78108S BC Series, 47 µH, 450 mA, 1.1 ohm, ± 5%, 7.5 MHz
| Mounting | THT |
| Resistance | 1.1Ω |
| Tolerance | ±5% |
| Height | 9.2mm |
| Operating current | 450mA |
| Diameter | 4mm |
| Inductance | 47µH |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 7.5MHz |
| Q factor | 45 |