Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 160V; If: 1.5A; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B80C1500B-1
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: B80C1500B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 160V; If: 1.5A; Ifsm: 50A
| Case | 19x3,5x10mm |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 160V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Version | flat |