Single-phase bridge rectifier; Urmax: 125V; If: 0.9A; Ifsm: 45A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B80C800G-E4/51
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: B80C800G-E4/51
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 125V; If: 0.9A; Ifsm: 45A
| Case | WOG |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.75mm |
| Max. off-state voltage | 125V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 0.9A |
| Version | round |
| Max. forward voltage | 1V |