Single-phase bridge rectifier; Urmax: 160V; If: 2A; Ifsm: 45A; WOG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B80R
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: B80R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Single-phase bridge rectifier; Urmax: 160V; If: 2A; Ifsm: 45A; WOG
| Case | WOG |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 0.8mm |
| Max. off-state voltage | 160V |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Load current | 2A |
| Version | round |