Capacitor: polypropylene; 4.7nF; Body dim: 18x17.5x9mm; THT; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B81123C1472M000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B81123C1472M000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 4.7nF; Body dim: 18x17.5x9mm; THT; ±20%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3kV DC |
| Tolerance | ±20% |
| Kind of package | bulk |
| Terminal pitch | 15mm |
| Max. operating voltage | 500V AC |
| Capacitance | 4.7nF |
| Kind of capacitor | Y1 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 6mm |
| Climate class | IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 3kV/μs |