High Frequency Inductor, B82144A LBC Series, 10 µH, 1.4 A, 0.22 ohm, ± 10%, 60 MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82144A2103K000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82144A2103K000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, B82144A LBC Series, 10 µH, 1.4 A, 0.22 ohm, ± 10%, 60 MHz
| Mounting | THT |
| Resistance | 220mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 12mm |
| Operating current | 1.4A |
| Inductance | 10µH |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 60MHz |
| Q factor | 60 |