High Frequency Inductor, RF Choke, B82144A LBC Series, 4.7 µH, 1.6 A, 0.16 ohm, ± 10%, 100 MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82144A2472K000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82144A2472K000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, RF Choke, B82144A LBC Series, 4.7 µH, 1.6 A, 0.16 ohm, ± 10%, 100 MHz
| Mounting | THT |
| Resistance | 160mΩ |
| Tolerance | ±10% |
| Height | 12mm |
| Operating current | 1.6A |
| Inductance | 4.7µH |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 100MHz |
| Q factor | 40 |