High Frequency Inductor, 2.2 µH, 270 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.75 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82422A1222K100
Tootja: EPCOS / TDK
Tootja tootekood: B82422A1222K100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 2.2 µH, 270 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.75 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 750mΩ |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -55...145°C |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 270mA |
| Body dimensions | 3.2x2.5x2mm |
| Inductance | 2.2µH |
| Case - mm | 3225 |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 125MHz |
| Q factor | 25 |