Inductor: ferrite; SMD; 1210; 47uH; 85mA; 7Ω; Q: 40; ftest: 2.52MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82422A1473K100
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82422A1473K100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 1210; 47uH; 85mA; 7Ω; Q: 40; ftest: 2.52MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 7Ω |
| Case - inch | 1210 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 85mA |
| Inductance | 47µH |
| Case - mm | 3225 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 11MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 40 |