High Frequency Inductor, 10 µH, B82422H Series, 500 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.46 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82422H1103K000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82422H1103K000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 10 µH, B82422H Series, 500 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.46 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 480mΩ |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 500mA |
| Inductance | 10µH |
| Case - mm | 3225 |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 30MHz |
| Q factor | 12 |