High Frequency Inductor, 1 µH, 400 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.6 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82422T1102K000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82422T1102K000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 1 µH, 400 mA, 1210 [3225 Metric], Wirewound, 0.6 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 600mΩ |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 400mA |
| Body dimensions | 3.2x2.5x2mm |
| Inductance | 1µH |
| Case - mm | 3225 |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 300MHz |
| Q factor | 30 |