High Frequency Inductor, 100 nH, 200 mA, 0603 [1608 Metric], Wirewound, 1.8 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
B82496C3101J000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82496C3101J000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 100 nH, 200 mA, 0603 [1608 Metric], Wirewound, 1.8 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.8Ω |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 200mA |
| Inductance | 100nH |
| Case - mm | 1608 |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ceramic |
| Resonant frequency | 1.8GHz |
| Q factor | 30 |