High Frequency Inductor, 2.2 µH, B82498F Series, 130 mA, 0805 [2012 Metric], Wirewound, 1.6 ohm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82498F1222J000
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82498F1222J000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, 2.2 µH, B82498F Series, 130 mA, 0805 [2012 Metric], Wirewound, 1.6 ohm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.6Ω |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 130mA |
| Inductance | 2.2µH |
| Case - mm | 2012 |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ceramic |
| Q factor | 20 |