Inductor: wire; THT; 10mH; 1A; 480mΩ; 250VAC; 20x12.5mm; ±30%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82722A2102N001
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82722A2102N001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; THT; 10mH; 1A; 480mΩ; 250VAC; 20x12.5mm; ±30%
| Mounting | THT |
| Resistance | 480mΩ |
| Operating voltage | 250V AC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±30% |
| Terminal pitch | 20x12.5mm |
| Operating current | 1A |
| Inductance | 10mH |
| Spatial orientation | horizontal |
| Type of inductor | wire, common mode |
| Number of windings | 2 |
| Inductance of individual winding | 10mH |
| Kind of inductor | toroidal |