Inductor: wire; THT; 2.2mH; 2A; 130mΩ; 250VAC; 20x12.5mm; ±30%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82722A2202N001
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82722A2202N001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; THT; 2.2mH; 2A; 130mΩ; 250VAC; 20x12.5mm; ±30%
| Mounting | THT |
| Resistance | 130mΩ |
| Operating voltage | 250V AC |
| Tolerance | ±30% |
| Terminal pitch | 20x12.5mm |
| Operating current | 2A |
| Spatial orientation | horizontal |
| Type of inductor | wire |
| Number of windings | 2 |
| Inductance of individual winding | 2.2mH |
| Kind of inductor | toroidal |