Inductor: wire with current compensation; THT; 6.8mH; 2A; 170mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
B82724A2202N001
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B82724A2202N001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire with current compensation; THT; 6.8mH; 2A; 170mΩ
| Mounting | THT |
| Resistance | 170mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Terminal pitch | 20x30mm |
| Operating current | 2A |
| Inductance | 6.8mH |
| Spatial orientation | horizontal |
| Type of inductor | wire with current compensation |