Gas Discharge Tube (GDT), 230 V, SMD, 10 kA, 600 V
Kordarv:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Tootekood:
B88069X5220T902
Tootja: EPCOS
Tootja tootekood: B88069X5220T902
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Gas Discharge Tube (GDT), 230 V, SMD, 10 kA, 600 V
| Mounting | SMD |
| Height | 5mm |
| Body dimensions | Ø5x5mm |
| Diameter | 5mm |
| Capacitance | 1pF |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Max. overload voltage | 600V |
| Typical spark-over voltage | 230V |
| Type of surge arrester | surge arrester |
| Impulse discharge current (8/20µs) | 5kA |
| Impulse discharge current AC 50Hz (1 s 10 times) | 5A |