Sensor: photoelectric
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BA2M-DDTD-P
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: BA2M-DDTD-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP64 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 48.5x19x15.5mm |
| Range | 0...2m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | sensitivity adjustable |
| Response time | <1ms |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | DARK-ON |