Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; 35V; 100mA; SOD323; single diode; Ufmax: 1V; 500mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 35V |
| Features of semiconductor devices | RF |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | switching |