Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; 30V; 50mA; MiniMELF; single diode; Ufmax: 1V
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | PIN, RF |
| Load current | 50mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | switching |