Driver; stepper motor controller; 0.5A; Channels: 2; SSOP14; 500mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BA6846FV-E2
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BA6846FV-E2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; stepper motor controller; 0.5A; Channels: 2; SSOP14; 500mW
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...9V DC |
| Case | SSOP14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -25...75°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | bipolar stepper motors, DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Kind of integrated circuit | stepper motor controller |