Diode: switching; SMD; 70V; 215mA; 4ns; Package: reel,tape; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAL99,215-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAL99,215
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 70V; 215mA; 4ns; Package: reel,tape; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |