Ball casters; Kit: 2 nuts,2 washers,2 screws,ball,housing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BALL CASTER WITH 1/2" PLASTIC BALL
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: BALL CASTER WITH 1/2" PLASTIC BALL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball casters; Kit: 2 nuts,2 washers,2 screws,ball,housing
| Mechanical mounting | screw |
| Height | 13.5mm |
| Diameter | 12.7mm |
| Kit contents | 2 nuts, 2 screws, ball, housing |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Mounting holes raster | 14.7mm |
| Type of robotics accessories | ball casters |
| Holder material | plastic |
| Tip material | plastic |