Ball casters; Kit: 2 nuts,2 washers,4 screws,ball,housing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BALL CASTER WITH 3/4" METAL BALL
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: BALL CASTER WITH 3/4" METAL BALL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ball casters; Kit: 2 nuts,2 washers,4 screws,ball,housing
| Mechanical mounting | screw |
| Height | 21mm |
| Diameter | 19.1mm |
| Kit contents | 2 nuts, 4 screws, ball, housing |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Mounting holes raster | 15.5mm |
| Type of robotics accessories | ball casters |
| Holder material | plastic |
| Tip material | steel |