Diode: switching; 50V; 50mA; SOD323; single diode; Ufmax: 1.1V
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BAP50-03-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAP50-03-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; 50V; 50mA; SOD323; single diode; Ufmax: 1.1V
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Features of semiconductor devices | PIN |
| Load current | 50mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | switching |