Diode: switching; 175V; 100mA; SOT323; double,common cathode
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BAP64-05W-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAP64-05W-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; 175V; 100mA; SOT323; double,common cathode
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 175V |
| Features of semiconductor devices | PIN |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | switching |