Diode: rectifying; SMD; 70V; 0.2A; Package: reel,tape; MiniMELF
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BAQ34-GS08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAQ34-GS08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 70V; 0.2A; Package: reel,tape; MiniMELF
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF, SOD80 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 3pF |