Diode: switching; 100V; 140mA; SOT23; common cathode,double; 1us
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BAR151E6327HTSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAR151E6327HTSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; 100V; 140mA; SOT23; common cathode,double; 1us
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | PIN, RF |
| Load current | 140mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 1µs |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 0.2...0.5pF |