Diode: Schottky switching; SMD; 100V; 0.15A; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAR46AFILM
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BAR46AFILM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 100V; 0.15A; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |