Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAR6405E6327HTSA1-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAR6405E6327HTSA1
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC59 |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. load current | 100mA |
| Load current | 100mA |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 250mW |
| Type of diode | switching |