Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS116,235
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS116,235
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Max. load current | 215mA |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 5nA |