Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS116-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAS116-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 5nA |
| Capacitance | 2pF |