Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS116GWX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS116GWX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 80nA |
| Capacitance | 2pF |