Diode: switching; SMD; 75V; 215mA; 0.8us; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS116H,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS116H,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 215mA; 0.8us; Package: reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | switching |