Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BAS16-E3-08-1
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAS16-E3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. load current | 300mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 350mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 4pF |