Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 4ns; Package: reel,tape; SOT23; 1A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 300mA |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 2pF |