Diode: switching; SMD; 75V; 300mA; SOT363; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16DW-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS16DW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 300mA; SOT363; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | triple independent |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |