Small Signal Diode, Dual Isolated, 100 V, 200 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16DXV6T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS16DXV6T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual Isolated, 100 V, 200 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOT563 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Number of pins | 6 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 2pF |
| Max operating temperature | 150°C |