Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16HT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS16HT3G
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 36A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 2pF |