Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS16L-G3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAS16L-G3-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | DFN2 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 9A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 2pF |