Diode: rectifying
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BAS16L-QYL
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS16L-QYL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DFN1006-2 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 250mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |