Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BAS16LPQ-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS16LPQ-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | X1-DFN1006-2 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. load current | 300mA |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |