Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS16LSYL
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS16LSYL
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 215mA |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 500nA |
| Capacitance | 1.5pF |