Small Signal Diode, Single, 75 V, 150 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS16LT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS16LT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Single, 75 V, 150 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 300mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 2pF |
| Max operating temperature | 150°C |